Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sedii Secundare - inregistrare in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sedii Secundare - inregistrare in Revisal

Buna ziua,
firma la care lucrez are mai multe puncte de lucru, iar la doua dintre acestea au fost maimult de 4 angajati si s-a scos de la finante CUI separat si au devenit sedii secundare.
Intrebarea mea este daca trebuie inregistrat separat in Revisal sau in alta parte.

Multumesc!
Doar daca doriti acest lucru, nu este obligatoriu.

Conf art 2 alin 3 HG 500/2011 angajatorii care au înfiinţat sucursale, agenţii, reprezentanţe sau alte asemenea unităţi fără personalitate juridică, cărora le-au delegat competenţa încadrării personalului prin încheierea de contracte individuale de muncă, pot delega acestora şi competenţa înfiinţării registrului.