Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Detasare functionar public sau transfer ?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Detasare functionar public sau transfer ?

Sunt functionar public si sunt propus pentru detasare la o alta Directie in cadrul aceleasi institutii cu un salariu mai mare decat in actuala Directie unde am un salariu mai mic. Salariul este consistent mai mare in noua Directie unde sunt detasat. Intrebare : noua salarizare imi este luata in calcul pentru pensie sau se ia in calcul salariul de la Directia de unde am fost detasat care este mult mai mic, s-au trebuie sa cer sa fiu transferat pt. a beneficia de noua salarizare . Va multumesc !
La pensie vi se va lua in calcul salariaul avut pe perioada detasarii , adica cel primit de la unitatea unde ati fost detasat.
Va multumesc mult !