Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua - sanse de liberare conditionata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua - sanse de liberare conditionata

Sotul meu are o pedeapsa de 4 ani si 6 luni, din care a execurat 3 ani la zi.. Ar trebui sa intre in comisie de liberare conditionata curand.. Ce sanse de liberare credeti ca ar avea, tinand cont de faptul ca nu are nici un raport, a participat la activitati in penitenciar si a iesit la munca?

editat de admin:
Cautati in Catalogul Consultantilor: www.avocatnet.ro/content/con...
Admin, administrator
Din cele expuse, are sanse desul de mari.
Buna dimineata! Atat timp cat sunt indeplinite conditiile prevazute de art 59 cp si nu are nici un raport de sanctionare, sunt sanse mari de admisibilitate. Succes!
Intr-adevar, rar se intampla sa nu aiba telefoane sau rapoarte.
In astfel de cazuri sunt sanse mari dar conteaza si infractiunea comisa.
Din datele prezentate de dvs are sanse reale, se va tine cont insa si de antecedente.
Cazul se judeca in medgidia. Imi puteti recomanda un avocat de acolo?