avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 125 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua - sanse de liberare conditionata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua - sanse de liberare conditionata

Sotul meu are o pedeapsa de 4 ani si 6 luni, din care a execurat 3 ani la zi.. Ar trebui sa intre in comisie de liberare conditionata curand.. Ce sanse de liberare credeti ca ar avea, tinand cont de faptul ca nu are nici un raport, a participat la activitati in penitenciar si a iesit la munca?

editat de admin:
Cautati in Catalogul Consultantilor: www.avocatnet.ro/content/con...
Ultima modificare: Marți, 13 August 2013
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: adelam31 , utilizator 10:10, 27 Noiembrie 2013
Din cele expuse, are sanse desul de mari.
Buna dimineata! Atat timp cat sunt indeplinite conditiile prevazute de art 59 cp si nu are nici un raport de sanctionare, sunt sanse mari de admisibilitate. Succes!
Intr-adevar, rar se intampla sa nu aiba telefoane sau rapoarte.
In astfel de cazuri sunt sanse mari dar conteaza si infractiunea comisa.
Din datele prezentate de dvs are sanse reale, se va tine cont insa si de antecedente.
Cazul se judeca in medgidia. Imi puteti recomanda un avocat de acolo?

Alte discuții în legătură

Ce sanse am la recurs la o contopire de pedespse? mely_mely16 mely_mely16 buna as dori sa aflu ce sanse ar if in recurs ca contopirea de pedepse sa se admita mentionez ca sunt 2 fapte un furt in 2007 in primavara si o talharie ... (vezi toată discuția)
Caz penal MARIA-IOANA MARIA-IOANA In anul 2010 a fost prmit un mandat de executare de 3 ani si 6 luni, din care s-au executat 2 ani si 2 luni, in anul 2011 fiind eliberat cu o perioada de ... (vezi toată discuția)
Liberare conditionata rosica rosica Cand se pune in aplicare o sentinta data?daca i s-a aprobat sotului cererea de eliberare conditionata in cat timp va fi eliberat?ast ras (vezi toată discuția)