Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere cu preaviz in timpul concediului de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere cu preaviz in timpul concediului de odihna

se poate transmite notificarea privind preavizul pentru desfacerea contractului de munca, in timpul cat angajatul este in concediu legal de odihna ?
1. Se poate transmite preavizul si in timp ce salariatul ste in CO.

2. CO nu suspenda perioada de preaviz.
Desfiintarea unui post poate avea loc pe durata CO, concedierea este interzisa.