Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara pentru major
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara pentru major

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca mai am obigatia ca dupa implinirea varstei de 18 ani a copilului mai trebuie sa platesc pensie alimentara.
Va multumesc.
daca se duce la facultate, pana la 26 de ani, aveti obligatia sa platiti.
Multumesc pentru raspuns!
Da, daca copilul urmeaza cursurile unei facultati la zi si nu realizeaza venituri proprii.