avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1315 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionar public pensionat pe caz de boala
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionar public pensionat pe caz de boala

BunA ziua.Am o nelamurire in legatura cu statutul meu de functionar public in urma pensionarii pe caz de boala grad III ,daca trebuia sa fiu trecut in corpul de rezerva al functionarilor publici pe o perioada de doi ani sau nu este valabil in acest caz.
Cel mai recent răspuns: CristinaMocanu , utilizator 15:29, 21 August 2013
Conform art. 105 din Legea nr. 188/1999 nu puteti face parte din Corpul de rezerva al functionarilor publici.
Ultima modificare: Miercuri, 21 August 2013
CristinaMocanu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer arinaioana arinaioana Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca se aplica art. 105 al (2), lit. c) din Statutul functionarilor publici (L. 188/1999) si in cazul urmator : incadrat ca ... (vezi toată discuția)
Corpul de rezerva al functionarilor publici anca.miron anca.miron Buna ziua ! Am detinut functia de consilier superior din 2004 pana in anul 2011 , cand am parasit institutia publica prin demisie. In acest caz, mai fac ... (vezi toată discuția)
Reincadrare functionar public gogu12002 gogu12002 Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare: -am fost functionar public 3 ani si 9 luni dupa care contractul de munca a incetat cu acordul partilor. -la ... (vezi toată discuția)