Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionar public pensionat pe caz de boala
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionar public pensionat pe caz de boala

BunA ziua.Am o nelamurire in legatura cu statutul meu de functionar public in urma pensionarii pe caz de boala grad III ,daca trebuia sa fiu trecut in corpul de rezerva al functionarilor publici pe o perioada de doi ani sau nu este valabil in acest caz.
Conform art. 105 din Legea nr. 188/1999 nu puteti face parte din Corpul de rezerva al functionarilor publici.
CristinaMocanu, utilizator