Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta vechime

Raportul per salariat semnat si stampilat de angajator, din Revisal, tine loc de adeverinta de vechime?
Raportul per salariat nu poate sa inlocuiasca adeverinta de vechime care atesta vechimea in munca si vechimea in specialitatea studiilor...
Nu tine loc de niciun document care sa ateste ceea ce doriti dvs.
Raportul per salariat face dovada inregistrarii dvs in REVISAL>
Am solicitat adeverinta de vechime si mi s-a eliberat raportul per salariat. Mi s-a spus ca are toate datele care atesta vechimea mea
Vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca.
Dupa data abrogarii Decretului nr. 92/1976 privind carnetul de munca, cu modificarile ulterioare, vechimea in munca se probeaza cu adeverintele de vechime eliberate de actre angajatori.
Da. Au spus ca adeverinta poate fi eliberata sub orice forma.