Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Formularul A1 pentru PFA cum il obtin?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Formularul A1 pentru PFA cum il obtin?

daca am pfa deschis cu 2 luni in urma si am nevoie de acest formular cum il pot obtine? mentionez ca sunt si administrator si muncitor multumesc
Formularul A1 este un atestat privind legislatia aplicabilă care confirmă faptul că vă achitati contributiile sociale în altă tară din UE, dacă sunteti detasat sau lucrati în mai multe tări în acelasi timp. Acesta se obtine de la de la Casa Nationala de Pensii si Asigurari Sociale.
Pentru eliberarea acestui formular unei societati sunt necesare următoarele documente:
1. certificatul de atestare fiscală atestând achitarea datoriilor la bugetul general consolidat;
2. adeverinta privind stagiul de cotizare realizat în ultimele 12 luni, emis de CJP pentru salariatii care urmează a fi detasati;
3. ultima situatie financiară a societătii;
4. certificatul de înregistrare al societătii;
5. contractul individual de muncă al salariatilor care urmează a fi detasati;
6. adeverintă de la Inspectoratul Teritorial de Muncă din care rezultă un număr de salariati ai angajatorului;
7. certificatul constatator referitor la situatia societătii;
8. contractul/antecontractul dintre societatea din România si societatea la care sunt detasati angajatii;
9. cartea de identitate din România a salariatilor care urmează a fi detasati.