avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Ce coduri CAEN imi trebuie pentru inscriptionare ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Ce coduri CAEN imi trebuie pentru inscriptionare textile si vanzarea acestora?

Buna ziua,
Doresc sa deschid un punct de lucru unde o sa inscriptionez (personalizez textile), apoi vanzarea acestora.
Ma intereseaza codul caen care sa-mi permita producerea inscriptionarii :), am tot cautat n-am reusit sa-mi dau seama ce ar fi ok. Iar pentru vanzarea produselor pot folosii codul caen 479?

Multumesc pentru timpul acordat.
Cel mai recent răspuns: buiak , utilizator 15:25, 4 Octombrie 2018
Codul pretabil pentru imprimarea textilelor este: 1330 - Finisarea materialelor textile iar pentru comert - 4751 - Comert cu amanuntul al textilelor, in magazine specializate.
Pentru IMPRIMAREA TEXTILELOR prin Brodare sau Ardere cu laser se pastreaza acelasi cod CAEN ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comercializare produse finite - caen potrivit...? romila celina romila celina Incurajata de raspunsurile pe care le-am primit pana acum,revin cu cateva intrebari depre I.i. .Ca obiect principal de activitate am ales1413 ( cod CAEN) ... (vezi toată discuția)
Caen magazin second hand anna_roxanna anna_roxanna Buna ziua, As dori sa deschid un magazine second hand unde sa pot vinde haine, incaltaminte, lenjerii, jucarii si pote bijuterii. Mentionez ca am deja o ... (vezi toată discuția)
Cod caen vanzare haine marmercedes marmercedes buna ziua, vreau sa deschid un magazin de haine creatie proprie. ce cod caen se incadreaza tinand cont ca o alta firma va produce hainele? nu stiu daca am ... (vezi toată discuția)