Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Picatura de ploaie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Picatura de ploaie

daca constructia vecina e la 60 cm de gard dar are acoperis cu panta spre proprietatea mea sa zicem ca ploaia se duce pe jgheab si burlane dar zapada la iarna unde cade deoarece cladirea e cu etaj si de obicei cum la noi iarna e foarte multa zapada de regula e aruncata de pe acoperis la 2 sau 3 metri de cladire,drci in curtea mea.pentru asta nu este nici o lege'
Pentru asta sunt parazapezi, care impiedica alunecarea libera a zapezii de pe acoperis, si se va topi lent ca apoi tot pe burlane si jgeaburi va ajunge.