Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Raportari contabile
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Raportari contabile

unde se trec soldurile conturilor 4428 tva la incasare in bilant

soricanicoleta, utilizator
Soldul debitor, reprezentand TVA aferenta achizitiilor neplatite, se trece la creante; soldul creditor, reprezentand TVA aferenta facturilor emise neincasate, se trece la datorii pe termen scurt.
Mai concret: randul 06 sau randul 11 din formularul F10.:)