avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Incompatibilitatea unui auditor public extern atrage ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Incompatibilitatea unui auditor public extern atrage nulitatea actului administrativ?

Buna ziua,

In situatia in care intre auditorul public extern de la Curtea de Conturi are o ruda de pana la gradul IV angajata la autoritatea verificata de catre respectivul auditor, actele emise in urma controlului auditorul public extern sunt nule?


Multumesc!

Alte discuții în legătură

Raport intocmit de curtea de conturi la o institutie bugetara dorinjean dorinjean Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca raportul (cred ca asa se numeste) intocmit in urma unui control efectuat de curtea de conturi la o institutie bugetara ... (vezi toată discuția)
Anulare decizie cfpp institutie publica virginicadoinaoprea virginicadoinaoprea Am doua cunostinte, salariati intr-o institutie publica, care au probleme legate de dreptul viza CFPP. I-ar ajuta raspunsul la urmatoarele intrebari : 1) ... (vezi toată discuția)
Raspundere patrimoniala coto coto In baza constatarilor stabilite prin proces verbal de Curtea de Conturi, intr-o institutie publica,atunci cind ,nu rezulta ,in opinia noastra,un prejudiciu ... (vezi toată discuția)