Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort, partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort, partaj

doresc sa divortez.locuiesc intr-un apartament de 3 camere luat cu banii munciti de mine afara din tara dar fiind casatorita cu actualul sot. am un baiat de 22 ani.cu handicap.la divort casa se va imparti in jumate?am nevoie de avocat?
Aveti nevoie de avocat. Avocatul trebuie sa va ajute sa demonstrati ca dumneavoastra ati avut o contributie majora la cumpararea apartamentului si sa obtineti astfel o cota mai mare de 50%.