Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit - retinere rata din cont
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit - retinere rata din cont

daca am credit la o banca si salariul il iau la acceasi banca doar ca pe conturi diferite poate sa imi opreasca rata de pe cel de salar daca nu platesc o rata?sau trebuie sa faca poprire pe salar la firma?
damianramona a scris:

dar la banca acum nu se poate face ceva pt ca suntem 3 persoane ? cind a scos creditul era divortat a trebuit sa duca sentinta de divort

Nu știu dacă ar fi o soluție, dar ar putea merge sau să mergeți împreună la banca unde are domnul creditul și să solicite o refinanțare sau o reeșalonare de plată sau, dacă nu se poate mergeți la altă/alte bancă și cereți o refinanțare a creditului. Sunt multe bănci care fac refinanțări de credite la dobânzi mult mai mici. Dacă aveți și dvs serviciu se vor cumula veniturile și aveți șanse mai mari. Nu faceți prostia să nu plătiți ratele că va fi mult mai rău.