Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Termen solutionare contestatie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Termen solutionare contestatie

buna seara, am primit un certificat de handicap pe care in termen legal l-am contestat.am inteles ca termenul de solutionare este de 45 zile, daca acest termen nu a fost respectat pot sa-i dau in judecata?si daca da care este articolul din lege.multumesc
balauflo, utilizator
Daca a expirat termenul ,puteti sa-i dati in judecata.
exista un articol ceva? multumesc

Deciziile emise de Comisia superioară pot fi atacate potrivit Legii contenciosului
administrativ nr. 554/2004, cu modificările şi completările ulterioare, cererile adresate
instanţei fiind scutite de taxa judiciară de timbru. (art.90.2 alin.4 din Legea nr.448/2006).