avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Termen solutionare contestatie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Termen solutionare contestatie

buna seara, am primit un certificat de handicap pe care in termen legal l-am contestat.am inteles ca termenul de solutionare este de 45 zile, daca acest termen nu a fost respectat pot sa-i dau in judecata?si daca da care este articolul din lege.multumesc
Ultima modificare: Marți, 20 August 2013
balauflo, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:58, 21 August 2013
Daca a expirat termenul ,puteti sa-i dati in judecata.
exista un articol ceva? multumesc

Deciziile emise de Comisia superioară pot fi atacate potrivit Legii contenciosului
administrativ nr. 554/2004, cu modificările şi completările ulterioare, cererile adresate
instanţei fiind scutite de taxa judiciară de timbru. (art.90.2 alin.4 din Legea nr.448/2006).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat handicap dan81 dan81 Buna ziua.Am contestat un certificat de handicap ,si comisia judeteana,a urmat sa-l trimita la Bucuresti,si urma ca in termen de 45 zile sa primesc un ... (vezi toată discuția)
Contestatie impotriva deciziei de incadrare in grad de handicap MitreaINastase MitreaINastase sotul meu este pensionat pe caz de boala de la varsta de 36 ani deoarece a facut accident vascular cerebral ramanand cu pareza pe partea stanga si partial ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! va ros sa aveți amabilitatea de a mă îndruma in ... Icul Icul Bună ziua! Va ros sa aveți amabilitatea de a mă îndruma in contestarea unei decizii de încadrare Intr un grad de handicap. Menționez că am depus toate ... (vezi toată discuția)