Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Trebuie sa plec de acasa!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Trebuie sa plec de acasa!

buna ziua ma numesc gabriela si am o problema de curand am facut 18 ani mi-am scos si noul buletin vreau sa plec de acasa e o situatie mai complicata anul acesta am de dat bacul si am nevoie d eliniste ceea ce nu gasesc aici in familie ! e destul de greu parca au innebunit ! vreau sa stiu daca plec acum de aici ( am unde sa stau) parintii imi pot face ceva? nu vreau sa ma trezesc cu politia cautandu-ma! astept raspunsurile voastre multumesc anticipat
Legal, poti pleca pentru ca esti majora. Nu te poate nimeni forta sa ramai, insa ganditi bine daca e cea mai buna solutie pt dvs.

Gabriela, nu-i destul că ai unde sta. Trebuie să știi cu cine stai, pentru cât timp, ce ai de făcut ca să poți sta acolo. Cine te va întreține? Există o vorbă din bătrâni ... ai grijă să nu scapi de rău și să pici în mai rău. Nu tot ce lucește-i aur. O promisiune nu-i o garanție.
lara tot ce vreau e sa scap de aici !
Din moment ce esti majora poti sta unde vrei/poti. Atat ca ar fi bine sa-ti anunti parintii ca te-ai mutat, ca sa nu te dea disparuta si sa te caute cu Politia.
da de anuntat ii voi anunta ca am plecat dar nu si unde sa imi faca viata un cosmar si prin alte locuri va multumesc frumos pentru raspunsuri mi-ati fost de mare ajutor