Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... sedere ilegala!
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

sedere ilegala!

buna seara!iubita mea este cetatean american si a depasit termenul legal de sedere in romania(nu l-ar fi depasit daca nu i-ar fi fost respins dosarul depus pt transcrierea certificatului de nastere)!in mai urmeaza sa plece in vizita in statele unite si nu stiu la ce sa ne asteptam,oare este posibil sa primeasca nepermiterea intrarii in romania la intoarcerea din vizita? va multumesc anticipat!
este greu de presupus ca un cetatean american ar putea sa "patzasca" asa ceva ;)
este greu?adica sa stam linistiti?va multumesc!