avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... CFP 2013
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

CFP 2013

Buna ziua! as dori sa imi spuneti daca un functionar public de executie care exercita din 2010 CFP , care este numit in 2013, in urma concursului de promovare pe functia publica de coducere de sef birou poate beneficia de spor CFP de 25% din salariul de baza sau de vechea suma compensatorie de care beneficia pentru CFP, sau se vor aplica cele 4 clase de salarizare la noul salariu de baza? Multuesc!
Cel mai recent răspuns: CristinaMocanu , utilizator 09:29, 22 August 2013
Sporul de CFP se aplica la noul salariu de baza (in calculul CFP-ului nu se includ si indemnizatia de conducere si sporul de vechime).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarizare functie publica de conducere lauratoader2006 lauratoader2006 Un funcționar public din cadrul unei primării comuna, începând cu data de 01 septembrie 2013 se numește în funcția publică de Inspector, clasa I, grad ... (vezi toată discuția)
Spor cfp martin77 martin77 1.Lucrez intr-o primarie inca din anul 2008.In 2011 am intrat in concediul de ingrijire copil. Cand m-am intors la munca, in 2013 noua dispozitie de ... (vezi toată discuția)
Cresterea salariala ca urmare a trecerii de la functie de executie la functie de conducere daniel 78 daniel 78 Sunt functionar public, urmeaza sa trec de la functie de executie cu grad principal la o functie de conducere. Intrebarea mea este: voi fi trecut pe perioada ... (vezi toată discuția)