Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... CFP 2013
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

CFP 2013

Buna ziua! as dori sa imi spuneti daca un functionar public de executie care exercita din 2010 CFP , care este numit in 2013, in urma concursului de promovare pe functia publica de coducere de sef birou poate beneficia de spor CFP de 25% din salariul de baza sau de vechea suma compensatorie de care beneficia pentru CFP, sau se vor aplica cele 4 clase de salarizare la noul salariu de baza? Multuesc!
Sporul de CFP se aplica la noul salariu de baza (in calculul CFP-ului nu se includ si indemnizatia de conducere si sporul de vechime).