Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot depunde dosar indemnizatie crestere copil la alta ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot depunde dosar indemnizatie crestere copil la alta locatie decat cea de domniciliu?

buna ziua! in curand urmeaza sa nasc, momentan nu locuiesc la domiciliul din CI si doresc sa-mi fac viza de flotant in alta locatie. pot depune acolo dosarul in baza vizei de flotant? multumesc! :)
Cererile pentru acordarea drepturilor prevăzute de OUG nr.111/2010, reprezentând indemnizaţie sau stimulent de inserţie, şi documentele din care rezultă îndeplinirea condiţiilor legale de acordare a acestora se depun la primăria comunei, oraşului, municipiului, respectiv sectoarelor municipiului Bucureşti pe raza căreia solicitantul îşi are domiciliul sau reşedinţa.

Asadar, dosarul pentru acordarea indemnizatiei pentru CCC se poate depune si la Primaria localitatii unde aveti resedinta- viza de flotant-.