Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de mediu platita, noul proprietar trebuie sa ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de mediu platita, noul proprietar trebuie sa plateasca iar?

In vara lui 2008 am cumparat o masina secon hand din Germania.Am inmatriculat-o in Romania in 2009, platind taxa de mediu de la aceea vreme.Vreau sa vand masina.Noul proprietar tb. sa mai plateasca iar taxa de mediu.Mentionez ca nu am actionat in instanta pt. recuperarea taxei de mediu.
Buna ziua,
In situatia dvs taxa nu mai trebuie platita.
Multumesc!