Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SUCCESIUNE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SUCCESIUNE

Buna ziua. Am si eu o rugaminte, poate sa ma ajute cineva?
De fapt problema mea este urmatoarea ;
Am 21 ani, tatal meu a fost casatorit a facut casa, a avut 3 copii dupa care s-a despartit casatorindu-se cu mama mea care are 2 copii. Impreuna cu mama ma are pe mine si o fata. Cand avean 8 ani tata a murit, iar dupa 2 ani a murit si mama, astfel ca am fost crescuti de o verisoara de-a tatei. Impreuna cu mama mea au construit o casa, care a fost finalizata de verisoara tatei adica tutorele meu si al surorii mele. Dupa moartea parintilor nu s-a facut succesiune, celelalte surori avand caminele lor. Acum vor sa faca succesiunea, Eu cat am dreptul din aceasta casa.
Va multumesc.
Din putinele date pe care ni le-ati furnizat nu se poate aprecia correct nici calitatea de proprietar a dvs si nici ce anume si cat au construit tutorii dvs.... Consultati un avocet intrucat pe net nu se poate dezbate cu acuratete o problema atat de complexa.