Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Plata in avans
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Plata in avans

buna ziua, am nevoie va rog de un raspuns, am semnat un act, promisiune de vanzare la notar pt un apartament si doresc sa stiu daca in act e precizat ca daca eu ma razgandesc si vreau sa-i dau avansul inapoi si el refuza, adica vreau sa-i dau avansul inapoi si el refuza comunicarea, a zis ca vrea sa se ocupe avocatii lui, nu-i convine sa-i dau banii inapoi.
Este o promisiune bilaterala, deci nu e actul in original..
Ce pot sa fac daca el refuza sa ne intalnim sa-i dau avansul inapoi ?
Fără a avea în faţă textul clauzei respective, nimeni nu vă poate da un sfat concret.

Mai mult, clauza despre care vorbiţi trebuie coroborată, eventual, cu alte prevederi ale contractului.

Cu alte cuvinte, reveniţi cu precizări. ªi cu detalii.