avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 810 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata femei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata femei

Buna ziua,
Sunt născută pe data de 16.07.1958 cu o vechime in munca de 31 ani si 6 luni din care un an cu activitate doar de 4 ore. In grupa doi de munca am lucrat 11 ani si 6 luni. Cand voi ieși la pensie anticipata?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 10:33, 26 August 2013
Mergeti la Casa de Pensii de care apartineti cu domiciliul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand pot iesi la pensie? brezaloi brezaloi buna ziua .as dori sa stiu cand se poate pensiona mama.are un stagiu complet de cotizare de 35 ani ,din care 23 de ani in grupa 2,5 ani asistent social,8ani ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata partiala grin grin Buna ziua, Sunt nascuta la data de 15 septembrie 1959 si am lucrati in total 36 ani din care 13 ani la grupa 2 de munca . As dori sa stiu cand ma pot ... (vezi toată discuția)
Pensie PLUTA PLUTA Sint nascuta in iulie 1958, absolventa a Facultatii de Constructii- subingineri si sunt angajata din 08.10.1981-15.09.1992 ca subinginer la o intrprindere de ... (vezi toată discuția)