avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Reacordare pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Reacordare pensie alimentara

Daca am platit pensie alimentara la 2 copii si unul din ei fiind major a renuntat la scoala deoarece s-a angajat si a fost angajat cu carte de munca am platit pensie alimentara celuilalt. Acum si cel mare vrea sa continue scoala. In acest caz mai platesc la ambii copii pensie alimentara?
Cel mai recent răspuns: Elemer Kadar , Consilier juridic 17:04, 31 August 2013
Nu întrucât cel mare este major și are loc de muncă nu mai trebuie să plătiți.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neplata pensie alimentara/ ulterior plata necorespunzatoare -pls help! ella2012 ella2012 buna, pana anul trecut fostul sot a fost salariat min. interne de unde am primit cu regularitate pensia alimentara( pensie alimentara in cuantum de 25% din ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara mihaela david mihaela david Un salariat la data plecarii din societate platea pensie alimentara pentru 2 copii minori. Dupa 2 ani revine in societate. Am dreptul sa ii retin pensie ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara - problema Marcel-T Marcel-T Am si eu o problema cu pensia alimentare, ambi copii au intrerupt scoala dupa terminarea liceului(1 an fata, respectiv 2 ani baiatul). Am 50 de ani,divortat ... (vezi toată discuția)