Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Reacordare pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Reacordare pensie alimentara

Daca am platit pensie alimentara la 2 copii si unul din ei fiind major a renuntat la scoala deoarece s-a angajat si a fost angajat cu carte de munca am platit pensie alimentara celuilalt. Acum si cel mare vrea sa continue scoala. In acest caz mai platesc la ambii copii pensie alimentara?
Nu întrucât cel mare este major și are loc de muncă nu mai trebuie să plătiți.