Forum Discuţii juridice Executare silită Investire cu formula executorie sau incuviintarea ...
Discuție deschisă în Executare silită

Investire cu formula executorie sau incuviintarea executarii silite?

Care este diferenta intre cele doua?Avantaje si dezavantaje?
Nu se poate face comparaţie între o instituţie existentă şi una care nu mai există. Începând din data de 15 februarie 2013, data intrării în vigoare a noului Cod de procedură civilă, hotărârile judecătoreşti nu se mai învestesc cu formulă executorie.