Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor de gestiune magaziner
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor de gestiune magaziner

Buna ziua.
As dorii sa intreb daca se acorda spor de gestiune pentru functia de magaziner?
Mentionez faptul ca sunt angajat la Posta Romana din anul 2001 iar din anul 2008 m-am mutat la departamentul de I T in functia de magaziner. Tot din acel an, am avut oprire pe salariu 10% timp de (3 salarii),in schimb eu nu am primit spor de gestiune,avand in administrare gestiunea tehnicii de IT din cadrul Postei Romane.
Sporul de gestiune se poate acorda numai daca este prevazut in ccm aplicabil angajatorului, in reg.intern al acestuia sau in c.i.m.

Verificati ce este prevazut in Contractului Colectiv de Munca 2008/2018, valabil in CN Posta Romana.