Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Inregistrare medic oncolog
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Inregistrare medic oncolog

Buna ziua,
tatal meu diagnosticat cu cancer a primit bilet de trimitere de la medicul de familie catre oncologie.Ne-am dus la o clinica privata al carei medic oncolog are contract cu CNAS.Medicul s-a purtat foarte necivilizat cu noi,ne-a cerut copii dupa documentele medicale,a trecut numele tatalui meu intr-un registru fara insa sa prescrie vreo investigatie or tratament amanandu-ne pentru luna septembrie pentru ca citez,,acum nu am chef si trebuie sa am si eu chef''.Stupefiant...
Intrebare:tatal meu este luat in evidenta acelui medic?Trebuie sa asteptam 6
luni sa putem fi luati in evidenta altui doctor?
Va multumesc anticipat pentru un raspuns rapid.
Banuiesc ca trebuia sa-i aduci cheful cu un plic... :(