Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... statut de refugiat
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

statut de refugiat

Buna ziua
am permis de sedere temporar fiind casatorit cu cetatean roman si as vrea sa stiu daca pot obtine statut de refugiat sau ceva similar in Romania datorita situatiei care este in tara mea (Siria). multumesc
Stimat forumist,

Ceea ce veți face dvs în continuare este numai opțiunea dvs.

În ceea ce privește riscurile, m-am străduit să vă răspund destul de amplu că expulzarea nu văd de ce ar fi incidentă în cazul prezentat.

Cu stimă.