Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Avertisment scris
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Avertisment scris

Buna ziua,

Avertismentul scris adus unui angajat se inregistreaza la ITM?Am inteles ca in REVISAL nu.

Multumesc.
Ramane numai in dosarul de personal al salariatului si in arhiva unitatii.
@ CrisM81

Sanctiunea disciplinara a avertismentului nu se inegistreaza la ITM si nici nu se completeaza in REVISAL.