avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 895 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Avertisment scris
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Avertisment scris

Buna ziua,

Avertismentul scris adus unui angajat se inregistreaza la ITM?Am inteles ca in REVISAL nu.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:21, 28 August 2013
Ramane numai in dosarul de personal al salariatului si in arhiva unitatii.
@ CrisM81

Sanctiunea disciplinara a avertismentului nu se inegistreaza la ITM si nici nu se completeaza in REVISAL.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare itm ginnyy ginnyy inteleg ca ITM -ul refuza inregistrarea actelor aditionale la CIM avand ca obiect formarea profesionala a salariatului si avertismentele scrise. care este ... (vezi toată discuția)
Se inregistreaza in revisal - o decizie de sanctionare cu avertisment scris ? muraruelena muraruelena angajatorul vrea sa dea unui salariat o Decizie de sanctionare disciplinara cu avertisment scris. Aceasta decizie se inregistreaza la REVISAL ? (vezi toată discuția)
Avertisment scris si valabilitatea lui alina9gabriela alina9gabriela Buna ziua , zilele trecute am primit de la seful meu un avertisment scris pentru 2 lucruri diferite : primul pentru ca nu am completat de cateva luni niste ... (vezi toată discuția)