Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita pentru neplata. Executor
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita pentru neplata. Executor

Unde sunt afisate licitaliile de la un executor anume,acesta lucrand cu mai multe banci pentru recuperarea datoriilor rau platnicilor?
Executorul este olbigat sa le afiseze pe internet,la el la birou,la banca cu care lucreaza?

Exemplul cel mai bun este ca un apartament in valoare de 25.000 euro a fost cumparat pe 11.000 euro de baiat "destept" in urma executarii silite a proprietarului pentru neplata unor rate si nu s-a afisat nimic pe internet sau in alta parte. Sau poate n-am stiu eu unde sa caut...
Multumesc!
Legea prevede in mod expres unde trebuie facute afisarile.
Nici bancile nu prea au interes sa se vanda sub pret daca nu isi recupreaza toti banii.
Teoretic, acestea trebuie publicate într-un ziar, afişate la birourile executorilor judecătoreşti şi la avizierele judecătoriilor.
Unde găsiţi astfel de oferte:
Site-uri ale băncilor:
www.raiffeisen.ro/licitatii-bunuri-in-executare
vanzari.leumi.ro
www.otpbank.ro/ro/publicatii-de-vanzare/
www.volksbank.ro/index.asp

Site-uri ale executorilor:
www.unpir.ro/included/licitatii-practicieni.php
www.executori.ro.