avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1693 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita pentru neplata. Executor
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita pentru neplata. Executor

Unde sunt afisate licitaliile de la un executor anume,acesta lucrand cu mai multe banci pentru recuperarea datoriilor rau platnicilor?
Executorul este olbigat sa le afiseze pe internet,la el la birou,la banca cu care lucreaza?

Exemplul cel mai bun este ca un apartament in valoare de 25.000 euro a fost cumparat pe 11.000 euro de baiat "destept" in urma executarii silite a proprietarului pentru neplata unor rate si nu s-a afisat nimic pe internet sau in alta parte. Sau poate n-am stiu eu unde sa caut...
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: emil6702 , utilizator 01:25, 29 August 2013
Legea prevede in mod expres unde trebuie facute afisarile.
Nici bancile nu prea au interes sa se vanda sub pret daca nu isi recupreaza toti banii.
Teoretic, acestea trebuie publicate într-un ziar, afişate la birourile executorilor judecătoreşti şi la avizierele judecătoriilor.
Unde găsiţi astfel de oferte:
Site-uri ale băncilor:
www.raiffeisen.ro/licitatii-bunuri-in-executare
vanzari.leumi.ro
www.otpbank.ro/ro/publicatii-de-vanzare/
www.volksbank.ro/index.asp

Site-uri ale executorilor:
www.unpir.ro/included/licitatii-practicieni.php
www.executori.ro.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Publicare pe internet a numelor si datelor membrilor asociatiei de proprietari Costica33 Costica33 Buna ziua, Fac acum un website pentru blocul in care locuiesc. As vrea sa public numele, e mailul si telefoanele presedintei, membrilor de comitet ale ... (vezi toată discuția)
Obligatiile executorului silit Dragosvedeanu Dragosvedeanu buna ziua , cui pot face sesizare sa se constate ca executorul silit nu isi face datoria in ce ma priveste pe mine ca executat, sa se constate ca nu publica ... (vezi toată discuția)
Executare silita-publicatie vanzare mariamn mariamn Daca un imobil este supus executarii silite si scos la vanzare, unde trebuie sa apara Publicatia de vanzare si de catre cine? Numai de catre executor ... (vezi toată discuția)