avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 290 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salarizare functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salarizare functionari publici

Buna. Lucrez in cadrul unei primarii(municipiu) din anul 2007. Vechime in munca am aproximativ 9 ani si 3 luni(incluzand concediul de crestere copil ian 2011- ian 2013).Am doua intrebari:
1.Ultima avansare a fost in ianuarie 2011, inainte sa nasc, de la inspector asistent la inspector principal, ca sporuri am:dispozitiv 25%, CFP 25%, vechime 10%. Cat ar trebui sa fie salariul meu net?
2.Am reinceput munca(dupa doi ani de stat in concediu crestere copil) in ianuarie 2013. Cand pot promova si cum?



Cel mai recent răspuns: ContSters240394 , utilizator 18:00, 18 Noiembrie 2013
Sunteți funcționar public sau contractual? Ce treaptă de salarizare ați avut înainte să plecați în concediu?
Daca este inspector asistent, este functionar public, puteti promova in 2015.
In ceea ce priveste salariul trebuie stiuta treapta de salariare pentru gradul principal in 2011 inainte de suspendare.
Este inspector principal si nu inspector asistent.

1.Ultima avansare a fost in ianuarie 2011, inainte sa nasc, de la inspector asistent la inspector principal, .....


Sunt functionar public si am treapta de salarizare 3.Ca idee, dupa ce lege suntem incadrati?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Functionar public channah0106 channah0106 buna, sunt functionar public in cadrul unei primarii, consilier - grad prof. asistent,treapta 1 salarizare. As dori daca se poate sa aflu salariul de ... (vezi toată discuția)
Avansarea in treapta sau grad profesional-un drept incalcat al functionarului public? dalyna dalyna Buna ziua! Va solicit ajutorul intr-o problema care efectiv ma macina nervos....... Sunt functionar public in cadrul unei DSVSA judetene, de profesie sunt ... (vezi toată discuția)
Incadrare dupa promovare IDANUT IDANUT Daca promovez anul acesta din inspector principal in inspector superior, as dori sa stiu cum o sa fiu incadrat tinind cont ca am o vechime de 25 de ani in ... (vezi toată discuția)