Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salarizare functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salarizare functionari publici

Buna. Lucrez in cadrul unei primarii(municipiu) din anul 2007. Vechime in munca am aproximativ 9 ani si 3 luni(incluzand concediul de crestere copil ian 2011- ian 2013).Am doua intrebari:
1.Ultima avansare a fost in ianuarie 2011, inainte sa nasc, de la inspector asistent la inspector principal, ca sporuri am:dispozitiv 25%, CFP 25%, vechime 10%. Cat ar trebui sa fie salariul meu net?
2.Am reinceput munca(dupa doi ani de stat in concediu crestere copil) in ianuarie 2013. Cand pot promova si cum?

Sunteți funcționar public sau contractual? Ce treaptă de salarizare ați avut înainte să plecați în concediu?
Daca este inspector asistent, este functionar public, puteti promova in 2015.
In ceea ce priveste salariul trebuie stiuta treapta de salariare pentru gradul principal in 2011 inainte de suspendare.
Este inspector principal si nu inspector asistent.

1.Ultima avansare a fost in ianuarie 2011, inainte sa nasc, de la inspector asistent la inspector principal, .....

Sunt functionar public si am treapta de salarizare 3.Ca idee, dupa ce lege suntem incadrati?