Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Procedura actionare in judecata reclamagiu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Procedura actionare in judecata reclamagiu

sunt reclamat la politie de o persoana in care arata lucruri neadevarate. aceasta reclamatie nu are caracter penal. eu vreau sa desfasor o procedura legala prin care acea persoana sa fie sanctionata in vreun fel insa nu stiu ce anume trebuie sa fac.
eu doresc sa desfasor aceasta activitate pentru a nu ma mai reclama pe viitor intrucat acesta este un reclamagiu
[q
singura solutie este sa dati in judecata persoana care v-a reclamat la politie ptr.calomnie. Dvs trebuie in instanta sa aratati ca ati fost acuzat pe nedrept.