Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Acord expunere emblema parteneri
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Acord expunere emblema parteneri

Buna,

Am rugamintea sa ma sfatuiti cu privire la urmatoarele. Am colaborat eficient cu mai multi clienti si acum as dori sa creez in cadrul site-ului, o sectiune denumita "Parteneri", unde sa pun emblema fiecaruia (care face trimitere catre site-ul lor). Mentionez ca voi discuta in prealabil cu fiecare acest aspect.
As vrea daca se poate sa ma ajutati cu un model de acord, sau... cum sa procedez sa am un acord scris din partea lor? Ce sa le cer de fapt in termeni juridici vorbind?
Va multumesc anticipat.
Cred ca acest lucru se poate realiza si printr-o corespondenta pe e-mail din care sa reiasa ca fiecare partener va da acordul pentru a-i include emblema sau marca pe website-ul dvs.
Multumesc pentru raspuns. Da, sunt convinsa ca se poate si prin email. As vrea insa un formular standard, dar nu am idee ce sa "compun" in termeni juridici. Asta e de fapt problema mea. Negru pe alb e cel mai ok din punctul meu de vedere.