avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Majorarea capital social din cont 455 - Aport asociat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Majorarea capital social din cont 455 - Aport asociat

Stie cineva cum se face majorarea din cont 455 ?

Se mai poate face act aditional si raport expert contabil?

Se mai accepta? Auzisem ca in conformitate cu noile norme metodologice de tinere a registrului comertului ... parca se schimbase ceva.

Alberto Kurtyan
Cel mai recent răspuns: alinabosincianu , utilizator 09:56, 25 Iunie 2019
este obligatoriu raportul de expertiza?...ca eu am fost la registrul comertului...si nu a spus nimic de raport

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inreg.contabile ptr.imprumut Vilcu Gina Vilcu Gina buna ziua, va rog sa ma invete cineva: administratorul societatii a incheiat un contact de imprumut catre firma pe care o administreaza in suma de 90000 lei, ... (vezi toată discuția)
Majorare capital social prin conversia imprumutului scorus69 scorus69 Buna sera va rog sa mi spuneti daca se poate face majorare capital social cu suma imprumutata de asociat catre firma si existenta in contul 4551.Daca da ce ... (vezi toată discuția)
Majorare capital social JENIFER JENIFER La un srl administratorul si asociatul detin 50% fiecare parti sociale.S-au hotarat sa majoreze capitalul social cu 90.000 lei,fiecare creditand firma cu cate ... (vezi toată discuția)