Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare in functia publica
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare in functia publica

Buna ziua,
Sunt cosilier asistent din sept 2008, cu intrerupere din ian 2012 pana in august 2013, perioada in care am fost in corpul de rezerva. Eu cand mai promovez la consilier principal?
cand veti indeplini conditiile:
a) 3 ani vechime in gradul profesional al functiei publice de executie din care promovati
b) cel putin calificativul "bine" la evaluarea performantelor profesionale individuale, in ultimii 2 ani calendaristici
c) la data inscrierii la concursul sau examenul de promovare, sa nu aveti in cazierul admnistrativ o sanctiune disciplinara neradiata.
Si bineinteles....cand veti promova concursul sau examenul.... :)
Da , dar din 19 august 2013 sunt la alta institutie, tot consilier asistent.