avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 150 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare in functia publica
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare in functia publica

Buna ziua,
Sunt cosilier asistent din sept 2008, cu intrerupere din ian 2012 pana in august 2013, perioada in care am fost in corpul de rezerva. Eu cand mai promovez la consilier principal?
Cel mai recent răspuns: grigorina , utilizator 16:16, 8 Octombrie 2013
cand veti indeplini conditiile:
a) 3 ani vechime in gradul profesional al functiei publice de executie din care promovati
b) cel putin calificativul "bine" la evaluarea performantelor profesionale individuale, in ultimii 2 ani calendaristici
c) la data inscrierii la concursul sau examenul de promovare, sa nu aveti in cazierul admnistrativ o sanctiune disciplinara neradiata.
Si bineinteles....cand veti promova concursul sau examenul.... :)
Da , dar din 19 august 2013 sunt la alta institutie, tot consilier asistent.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovarea functionarului public dupa revenirea din cc Diamondia Diamondia Buna ziua, intrebarea mea este cand poate promova in grad profesional imediat superior celui detinut, un functionar public revenit in aprilie 2013 din ... (vezi toată discuția)
Promovarea in grad dupa concediu crestere copil 2 ani GabriellaBroscaru GabriellaBroscaru Buna ziua!!! Am nascut in aprilie 2012 si am stat in concediu crestere copil 2 ani,pana in martie 2014. Conform legii,aceasta perioada se considera si ... (vezi toată discuția)
Nelamuriri privind legea 188/1999 brescanu_cristi brescanu_cristi Buna ziua. Am nelamuriri privind Legea 188/1999 privind functionarii publici la art. 65 [i]\"(1) Concursul sau examenul de promovare în gradul profesional ... (vezi toată discuția)