Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare de drept
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare de drept

Buna ziua!

Tatal meu este nascut pe 12.01.1953, are o vechime in munca de 37 de ani si 4 ani de grupa a-2-a. Va rog sa imi spuneti cand poate iesi de drept la pensie?
Limita de varsta la 65 de ani.
Pensie anticipata partiala cand doreste.
La momentul 12/09/2013 penalizarea va fi de 39%.