Forum Discuţii juridice Executare silită Executarea silita vs contestatia la executare
Discuție deschisă în Executare silită

Executarea silita vs contestatia la executare

.Unui angajat i s-a admis in instanta de fond urmatoarele drepturi salariale X suma ore suplimentare ,y suma cheltuieli de judecata.Depune sentinta civila pentru incuviintarea executarii silite si i se admite executarea. Doresc sa fac o contestatie la executare silita platind acea cautiune ,se poate sa admita instanta contestatia la executare.
Am depus si recurs poate ma ajuta sa suspend executarea pina la finalizarea recursului.
in dreptul muncii hotararile de fond sunt executorii, asadar este dificil sa obtineti suspendarea executarii. daca veti castiga in recurs veti putea face intoarcerea executarii.