avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asistenta juridica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asistenta juridica

Buna seara
Am nevoie de o indrumare pentru a obtine un certificat de asistenta juridica pentru munca in comunitate, de la un avocat...care ar fi pasii de urmat si costurile aferente? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:25, 30 August 2013
Cine va solicita asa ceva ? Ati terminat facultatea de drept?
Nu....statul in care urmeaza sa semnez un contract valabil 6 luni,in speta statul Italian imi solicita acest document facut in Romania sau facut la ei in cuantum de 33 euro, pentru a fi reprezentat in caz de litigii privind legea muncii.
Adresati-va Atasatului pe probleme de munca si sociale din cadrul Ambasadei României în Italia sa va ajute.
Elena-Mirela VIDEA - atasat pe probleme de munca si sociale in Republica Italia
Adresă Ambasada României la Roma: via Nicolo' Tartaglia 36, Roma 00197
Tel 00 39 06 80696326
Fax 00 39 06 8084995
E-mail: mirela.videa@roembit.org

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariati detasati italia stelach stelach Buna ziua, o firma din Ro , are detasati salariati in baza unui contract de prestari servicii cu o firma din Italia. In urma unui control din partea ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas in urma unui accident de munca in italia Valik25 Valik25 Fratele meu a decedat in urma unui accident de munca, in Italia, in anul 2009. Fiul sau, atunci in varsta de 15 ani a primit o pensie de urmas, pana in anul I ... (vezi toată discuția)
Buna seara ! cum pot afla vechimea în munca pe teritoriul italiei ... Nciuflea Nciuflea Buna seara ! Cum pot afla vechimea în munca pe teritoriul Italiei ,a soțului decedat ,în lipsa oricărui act doveditor ? Aceasta dovada îmi este necesara ... (vezi toată discuția)