Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asistenta juridica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asistenta juridica

Buna seara
Am nevoie de o indrumare pentru a obtine un certificat de asistenta juridica pentru munca in comunitate, de la un avocat...care ar fi pasii de urmat si costurile aferente? Multumesc
Cine va solicita asa ceva ? Ati terminat facultatea de drept?
Nu....statul in care urmeaza sa semnez un contract valabil 6 luni,in speta statul Italian imi solicita acest document facut in Romania sau facut la ei in cuantum de 33 euro, pentru a fi reprezentat in caz de litigii privind legea muncii.
Adresati-va Atasatului pe probleme de munca si sociale din cadrul Ambasadei României în Italia sa va ajute.
Elena-Mirela VIDEA - atasat pe probleme de munca si sociale in Republica Italia
Adresă Ambasada României la Roma: via Nicolo' Tartaglia 36, Roma 00197
Tel 00 39 06 80696326
Fax 00 39 06 8084995
E-mail: mirela.videa@roembit.org