avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Schimbare certificat de inregistrare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Schimbare certificat de inregistrare

Buna seara, La cat timp se schimba certificatul de inregistrare? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 12:02, 3 Septembrie 2013
Certificatul de inregistrare emis de Registrul Comertului ,nu se schimba decat atunci cand intervin modicari ale codului CAEN principal sau modificari legislative referitoare la formatul ori continul acestui certificat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare cod caen Yoghi Yoghi Buna ziua. Anul trecut am infiintat o societate cu activitate principala: Agentii imobiliare, cod CAEN 6831. In statut s-au trecut toate codurile CAEN ... (vezi toată discuția)
Schimb cui-ul daca vreau sa practic alt domeniu decat cel inscris? CLAU27RO CLAU27RO am o firma care ara domeniul de activitate ,,agentie imobiliara ,nu stiu ce cod e acum.Vreau sa fac consultanta intr-un alt domeniu. e necesar sa schimb ... (vezi toată discuția)
Respectarea obiectului de activitate ContSters271857 ContSters271857 (2) Criteriul de apartenenta la sectoarele de activitate este cel al obiectului principal de activitate inregistrat la registrul comertului, conform codului ... (vezi toată discuția)