Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Respectarea obiectului de activitate
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Respectarea obiectului de activitate

(2) Criteriul de apartenenta la sectoarele de activitate este cel al obiectului principal de activitate inregistrat la registrul comertului, conform codului CAEN.
intrebarea este urmatoarea:obiectul principal de activitate declarat la registrul comertului poate fi altul decat ceea ce faci?
NU!

Exclus.

Activitatea ce este desfasurata de o societate comerciala trebuie sa fie conforma cu certificatul de inmatriculare la registrul comertului si cuprinsa in Actul Constitutiv al societatii.
va puteti schimba obiectul de activitate, inregistrati mentiunea la Registrul Comertului, se schimba certificatul de inregistrare si va puteti desfasura activitatea in conformitate cu obiectul principal schimbat.