Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Aviz de insotire a marfii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Aviz de insotire a marfii

In cazul transferului de marfa ( la care s-a facut receptie) cu aviz, intre sediu si punct de lucru, mai este necesar sa intocmesc NIR (in rosu pentru sediu) si NIR pentru punctul de lucru, daca pretul este acelasi?

Veti intocmi NIR - doar la punctul de lucru care receptioneaza marfa.
Cititi si acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...