avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 308 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificare proprietar in Titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificare proprietar in Titlu de proprietate

Buna ziua,

In Titlu de Proprietate ca si proprietar este trecut tatal meu,iar proprietarul de drept este mama mea,am fost la primaria din localitate sa cer rezolvarea erorii facute de angajatii primariei la vremea respectiva si mi sa raspuns ca acest lucru il pot face numai in instanta.
Este corect? mai ales ca evidenta datelor corecte se afla acolo,la Primarie.

Multumesc,

Alte discuții în legătură

Rectificare titlul de proprietate, în cazul unei erori de nume ... VLX64A VLX64A Rectificare titlul de proprietate, în cazul unei erori de nume trecute în TP? Bună seara! Unde mă pot adresa pentru o rectificare a Titlului de ... (vezi toată discuția)
Probleme titluri de proprietate valpetcu valpetcu Buna ziua, Eu si sora mea suntem mostenitorii unei suprafete de padure din judetul Valcea. Padurea a fost confiscata de la bunicul nostru prin decretul ... (vezi toată discuția)
Cum pot afla cine este proprietarul unei case? Amy-Iris Amy-Iris Buna ziua, Problema este un pic mai complicata. Aceasta casa a fost contruita de tatal meu in anii 1993-1994. Din pacate, in anul 1995, a decedat, eu avand ... (vezi toată discuția)