Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Minus si plus de inventar, cum se inregistreaza?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Minus si plus de inventar, cum se inregistreaza?

Ce trebuie sa trec la cont debitor-cont creditor cand am minus de inventar? Dar cand am plus de inventar?
Multumesc!
Pai puteti avea diferente la inventar la marfuri, materii prime, materiale consumabile, etc., trebuie sa specificati
3xx = 6xx in negru sau 6xx = 3xx in rosu
emil6702, utilizator
La marfuri, imi cer scuze!