avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 256 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ROI salon coafura / frizerie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ROI salon coafura / frizerie

Ma poate ajuta cineva va rog cu un model de Regulament de Ordine Interioara adaptat unui salon de coafura/ frizerie ? aici sau pe email alina.emilianov@gmail.com

Multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:01, 5 Septembrie 2013
Un astfel de model de Reg.Intern gasiti aici
www.yourcoo.ro/uploads/.../Extras_Manual_proceduri_operationale.pdf‎

sau

magazin.avocatnet.ro/doc/det...
Conf art 242 CM regulamentul intern cuprinde cel puţin următoarele categorii de dispoziţii:
a) reguli privind protecţia, igiena şi securitatea în muncă în cadrul unităţii;
b) reguli privind respectarea principiului nediscriminării şi al înlăturării oricărei forme de încălcare a demnităţii;
c) drepturile şi obligaţiile angajatorului şi ale salariaţilor;
d) procedura de soluţionare a cererilor sau a reclamaţiilor individuale ale salariaţilor;
e) reguli concrete privind disciplina muncii în unitate;
f) abaterile disciplinare şi sancţiunile aplicabile;
g) reguli referitoare la procedura disciplinară;
h) modalităţile de aplicare a altor dispoziţii legale sau contractuale specifice;
i) criteriile şi procedurile de evaluare profesională a salariaţilor.

Indiferent in ce mod si de unde va procurati un RI, asigurati-va ca v-a contine cel putin dispozitiile prezentate mai sus.
Multumesc. Am un model standard dar cred ca va trebui adaptat
Orice model de reg.intern poate fi adaptat la societatea dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Regulamentul intern valexandra valexandra Am o nelamurire referitoare la regulamentul intern. V a rog sa-mi spuneti de unde pot lua un model pentru regulamentul intern. Tin sa mentionez ca eu am un ... (vezi toată discuția)
Regulament de ordine interioara tandreeaf tandreeaf Ce trebuie sa contina un Regulament de ordine interioara? (vezi toată discuția)
Referitor la niste sesizari dodorel62 dodorel62 1.Am depus o sesizare la ITM si Casa de pensii si as dori sa-mi spuneti in ce lege e stipulat ca aceste intreprinderi au obligatia sa -mi raspunda la aceste ... (vezi toată discuția)