Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ROI salon coafura / frizerie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ROI salon coafura / frizerie

Ma poate ajuta cineva va rog cu un model de Regulament de Ordine Interioara adaptat unui salon de coafura/ frizerie ? aici sau pe email alina.emilianov@gmail.com

Multumesc frumos
Un astfel de model de Reg.Intern gasiti aici
www.yourcoo.ro/uploads/.../Extras_Manual_proceduri_operationale.pdf‎

sau

magazin.avocatnet.ro/doc/det...
Conf art 242 CM regulamentul intern cuprinde cel puţin următoarele categorii de dispoziţii:
a) reguli privind protecţia, igiena şi securitatea în muncă în cadrul unităţii;
b) reguli privind respectarea principiului nediscriminării şi al înlăturării oricărei forme de încălcare a demnităţii;
c) drepturile şi obligaţiile angajatorului şi ale salariaţilor;
d) procedura de soluţionare a cererilor sau a reclamaţiilor individuale ale salariaţilor;
e) reguli concrete privind disciplina muncii în unitate;
f) abaterile disciplinare şi sancţiunile aplicabile;
g) reguli referitoare la procedura disciplinară;
h) modalităţile de aplicare a altor dispoziţii legale sau contractuale specifice;
i) criteriile şi procedurile de evaluare profesională a salariaţilor.

Indiferent in ce mod si de unde va procurati un RI, asigurati-va ca v-a contine cel putin dispozitiile prezentate mai sus.
Multumesc. Am un model standard dar cred ca va trebui adaptat
Orice model de reg.intern poate fi adaptat la societatea dvs.