Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... abuz numar unic de urgenta 112
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

abuz numar unic de urgenta 112

VA ROG SA MA AJUTATI CU UN SFAT
AM URMATOAREA PROBLEMA O PERSOANA DIN FAMILIE CU PROBLEME PSIHICE DIAGNOSTICATA DE UN MEDIC PSIHIATRU A APELAT PRIN NUMARUL UNIC DE URGENTA INTERVENTIA POLITIEI DAR NU S-A CONFIRMAT URGENTA IAR ECHIPAJUL DE POLITIE SOSIT LA FATA LOCULUI I-A APLICAT O AMENDA PENTRU SOLICITARE NEJUSTIFICATA A URGENTEI.ESTE NEVOIE SA ACHITAM AMENDA SAU DACA ARE DIAGNOSTIC NEUROPSIHIATRIC VOM SCAPA. MENTIONEZ CA PERSOANA A FOST LASATA NESUPRAVEGHEATA CIRCA O ORA O ORA SI JUMATATE IN CASA. MULTUMESC ANTICIPAT.
TEODOARE, utilizator
Ați putea contesta amenda , prezentând acte doveditoare ale stării de sănătate psihică a persoanei care a apelat numărul de urgență.
El posibil sa nu raspunda pentru fapta lui, dar cine il avea in ingrijire are totusi niste obligatii si responsabilitati.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat