Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... daca primesc indemnizatie crestere copil pot sa ma ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

daca primesc indemnizatie crestere copil pot sa ma inscriu la postliceala de stat?

as dori sa ma inscriu la o postliceala de stat dar primesc indemnizatie crestere copil....daca ma inscriu pierd indemnizatia? ma poate ajuta cineva? unde sa ma adresez ca sa primesc un raspuns concret?
1. Pe timpul cat primiti indemnizatie pentru CCC nu trebuie sa aveti venituri profesionale impozabile pentru ca vi se suspenda plata indemnizatiei.

2. Frecventarea cursurilor unei forme de invatamant nu este aducatoare de venit asa ca puteti sa urmati aceste cursuri in timp ce beneficiati de indemnizatie pentru CCC.

3. Daca doriti puteti sa intrebati si la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala (AJPIS), cea care aproba si plateste indemnizatia pentru CCC.