Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Radiere litigiu carte funciara
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Radiere litigiu carte funciara

Eu si sora mea avem aceasi carte funciara si numere cadastrale diferite , in urma dezmembrarii unui teren.Avem un litigiu solutionat cu decizie definitiva , si vrem sa -l radiem din cf. Intrbarea este daca trebuie sa facem amandoi cerere radiere la oficiul de cadastru sau e suficient sa faca doar unul.Multumesc.
Deoarece amândoi aţi fost titulari pe o proprietate, înainte de ieşirea din indiviziune, notarea litigiului s-a făcut pe întreaga proprietate. Prin urmare se fac 2 cereri