avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua - procedura transfer detinut din USA in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua - procedura transfer detinut din USA in Romania

Buna ziua,sotul meu este in USA inchis si saptamana trecuta i s-a aprobat cererea de transfer.Ce se intampla cand cererea ajunge la Ministerul Justitiei, care sunt pasii ce vor urma?Multumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:09, 8 Septembrie 2013
Se va analiza cererea de instanta romana.
Aveti dreptul sa ii angajati avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa divortez! Andreea_2003 Andreea_2003 Buna ziua, Sotul este in inchisoare in strainatate. Am facut cererea de divort si s-a suparat foarte tare desi l-am asteptat mult timp.Am un copil de care ... (vezi toată discuția)
Nerespectare program de vizitare minor pe motiv ca minorul nu doreste acest lucru davinia davinia Buna ziua, incerc sa va prezint situatia cu anumite detalii si v-as ruga sa ma sfatuiti cu privire la modul de solutionare. In urma cu 6 ani am divortat de ... (vezi toată discuția)
Liberare conditionata rosica rosica Cand se pune in aplicare o sentinta data?daca i s-a aprobat sotului cererea de eliberare conditionata in cat timp va fi eliberat?ast ras (vezi toată discuția)