Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se schimba CIF-ul cand se schimba sediul social?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se schimba CIF-ul cand se schimba sediul social?

O firma platitoare de TVA cu 3 salariati isi schimba sediul social din sect 6 in sect 1 si deschide un punct de lucru in sect 2.
1.CIF-ul ramane acelasi sau se schimba?
2.Ce declaratii trebuie sa depuna la cele 3 administratii de sector,050 la sect 1 si declaratia pt.punct de lucru la sect 2?
3.Se muta dosarul fiscal din sect 6 in sect 1?Cum se procedeaza?
CIF-ul nu se schimba pana la radierea societatii din evidentele registrului comertului.
La sediul social se depun toate declaratiile.
Nu mi-e clar unde depun 050,am gasit pe net varianta in care o depun la AF unde e vechiul sediu social,dar si varianta in care o depun la noul sediu social.Cum e corect?