Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere magazin mixt
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere magazin mixt

pot deschide punct de lucru pt. un magazin mixt undeva la tara intr-o camera care a fost facuta si gandita pt.asa ceva (practic nu trebuie modificat nimic la ea)doar ca pe CF scrie locuinta familiala nu spatiu comercial (transformarea in spatiu comercial costa bani si timp)
Nu trebuie sa scrie pe CF spatiu comercial. Incheiati un contract de inchiriere sau de comodat cu proprietarul, in care specificati destinatia spatiului. E suficient pentru deschiderea unui punct de lucru in cazul inreg la ONRC.